Ukrainian Studies
go global
Українські студії – це міждисциплінарна галузь досліджень, присвячена українській мові, літературі, історії та культурі в широкому розумінні. Сьогодні світове суспільство може спостерігати, як соціальні науки стали питанням національної безпеки, коли мову, культуру та історію використовують як зброю проти українців.
Тому життєво важливо об’єднати академічні зусилля у дослідженні та донесенні фактів про українську історію та мову в академічному середовищі та ширшій аудиторії, щоб правда перемогла.
Про що дослідження?
На сьогодні українські студії функціонують при 57 з 200 топ-університетів світу за рейтингом QS World University Ranking 2022. У 7 університетах існують повні академічні програми з україністики, у 24 університетах наявний елемент українських студій як складової програм з дослідження регіону (східноєвропейські студії, славістика тощо). 26 університетів мають освітні компоненти з українських студій як складові інших освітніх програм (політичні та соціальні студії, мовні та літературні студії).
На мапу нанесено провідні університети, їхні кафедри та професорів, а також профільні асоціації, які вивчають україністику станом на жовтень 2022. Також вказані кейс-стаді, які описують виклики сьогодення для обговорення в академічному середовищі та зібрані перевірені корисні джерела, що допоможуть ознайомитись з україністикою зацікавленим в Україні та за її межами.
Гортайте нижче, щоб ознайомитись з інформацією.
Українські студії на мапі світу
Корисні джерела
Про подію
Обʼєднуємо провідних дослідників із різних точків світу: Канади, Німеччини та Британії і, звісно України, для обговорення аспектів вивчення українських студій за кордоном.
Мета
Дослідити кращі практики розвитку українських студій і україністики в Україні та за кордоном, а також популяризувати вивчення України як тему для дослідження в різних аспектах: від енергетики до кібербезпеки.
Спікери
Ольга Будник, Констятин Сігов, Олена Романенко, Марта Дичок, Євген Глібовицький, Орися Демська, Остап Середа, Катерина Якубовська-Кравчик, Йошіхіко Окабе, Уільям Блекер та Олеся Лазаренко.
Ukrainian studies go global
Метою проекту «Ukrainian studies Go Global» є створення ресурсу з інформацією про центри вивчення та дослідження українських студій у провідних університетах світу.
Портал створено в рамках проєкту “Ukrainian studies: go global” за ініціативи Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту за підтримки "Фонду Фрідріха Науманна за свободу в Україні та Білорусі".